خبر ها

تجلیل فرماندار قرچک از بانوان شاغل فرمانداری به مناسبت روز زن

فرماندار شهرستان قرچک از بانوان شاغل در مجموعه فرمانداری به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن تجلیل نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، علی صادقی ظهر امروز در مراسم تجلیل از کارکنان زن فرمانداری که به مناسبت میلاد با سعات حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن صورت گرفت، با تبریک این روز بزرگ به تمام زنان مسلمان جهان افزود: زن به عنوان نيمى از پيكره اجتماع و نقش تعيين کننده اش در بقا و گسترش نسل انسانى و پرورش و تربيت فرزندان، همواره مورد توجه جوامع اسلامی بوده بخصوص در نظام جمهوری اسلامی ایران که این مهم دارای ارزش دوچندان است.

وی سپس به تکریم مقام حضرت صدیقه کبری(س) پرداخت و افزود: اصل حیات واقعی انسان ها بر توحید و رشد تکامل معنوی است که در تمسک به ولایت محقق می شود و حضرت فاطمه زهرا(س) اساس و رکن ولایت است که در کلام نورانی امام عسکری(ع) به عنوان حجت خداوند بر ائمه از آن نام برده شده است.

این مقام مسئول همچنین با تبریک سالروز ولادت بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: خوشبختانه در تمامی حوزه ها وقتی مسئولیتی به زنان واگذار شده سعی در انجام امور به نحو احسن داشته اند و برای انجام فعالیتهای خود همواره انضباط و قانونمداری را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

وی با تأکید بر اینکه انسان باید فارغ از جنسیت، در تمام امور خداوند را مدنظر قرار دهد و نیات خویش را خالص سازد، بیان داشت: تنها چیزی که برای یک انسان باقی می ماند ارزش معنوی امور است، امید است خداوند به تمام ما توفیق دهد تا بتوانیم از ذره ذره زندگی دخت نبی مکرم اسلام بهره لازم را ببریم.

گفتنی است در پایان این نشست با اعطای لوح تقدیر و هدایا از بانوان شاغل فرمانداری شهرستان قرچک تجلیل بعمل آمد.

ملاقات مردمی فرماندار شهرستان قرچک برگزار شد

فرماندار شهرستان قرچک صبح امروز طبق روال هفتگی برنامه ملاقات مردمی، دیدار چهره به چهره با مردم شهرستان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک،  در این دیدار که با حضور جمعی از مردم قرچک برگزار شد، شهروندان مسائل و مشکلات خود را ابراز داشته و علی صادقی فرماندار قرچک نیز دستورات لازم را برای رسیدگی به مطالبات آنها صادر کرد.

 در این ملاقات فرماندار ضمن بررسی مشکلات مردم راهکارهای قانونی را ارائه و موارد را پس از بررسی و کارشناسی برای رسیدگی و اقدام لازم به مراجع ذیربط ارجاع داد.

صادقی در حاشیه این دیدارها بیان داشت: شنیدن مشکلات مردم و حل آنها برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص خدمت به مردم و حل مشکلات آنان گفت: ‌اساس همین رویکرد ملاقات‌های مردمی به صورت چهره به چهره در دستور کار مجموعه فرمانداری قرار گرفته است و به صورت هفتگی برگزار می شود.

وی بیان داشت: رسيدگي به مسائل و مشکلات مردم از اولویت های کاری مجموعه فرمانداری و دیگر ادارات است که باید بطور جدی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

صادقی خاطر نشان کرد: برنامه ملاقات مردمی نماد مردم سالاری دینی است که به واسطه آن  فاصله بین دولت و مردم کاهش میابد و دولتمردان باید ارتباط بی واسطه خود را با مردم حفظ کنند.

فرماندار قرچک در جلسه ملاقات مردمی این هفته با 50 نفر از شهروندان قرچکی دیدار و مشکلات آنان را بررسی نمود.

گفتنی است جلسه هفتگی ملاقات مردمی فرماندار قرچک روزهای یکشنبه در محل فرمانداری برگزار می‌شود و مردم  می‌توانند برای ملاقات با تلفن ارتباط مردمی به شماره تلفن21- 36151517 واحد روابط عمومی تماس بگیرند.

فرماندار شهرستان قرچک با مادر سردار شهید علیزاده دیدار کرد

صبح امروز، فرماندار شهرستان قرچک با مادر شهید والامقام سردار پاسدار رضا علیزاده  دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، صبح امروز علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک به همراه حمید رضا جهرانی مسوول بازرسی فرمانداری با حضور در منزل شهید والامقام سردار پاسدار رضا علیزاده  با خانواده وی دیدار و با اهدای لوح و هدایا از آنان تقدیر بعمل آورد.

فرماندار شهرستان قرچک در این دیدار خانواده شهدا را سرمایه کشور دانست و افزود: خانواده شهدا نمونه بارز ایثار، شجاعت و فداکاری هستند و خدمت به این عزیزان و دیدار با آنها را افتخاری بزرگ برای تمام مسئولان نظام دانست.

علی صادقی از خانواده شهدا به دلیل صبر  و استقامتی که همواره در زندگی خود پیشه می کنند، تقدیر نمود.

وی خانواده شهدا را نمونه بارز ایثار و فداکاری عنوان کرد و بیان داشت: خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان بزرگترین سرمایه های معنوی انقلاب و ملت هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک با بیان اینکه یاد شهدا اشاعه دهنده ارزش های ایثار و پایداری درجامعه است، افزود: دلجویی و دیدار با خانواده معظم شهدا، ادای دین به ارزشهای انقلاب است.

وی خاطر نشان کرد: امروز مدیون این رشادت‏ها و سلحشوری‏ها هستیم و باید تلاش کنیم تا با عمل خود و تلاش در جهت خدمت به نظام و مردم، بتوانیم گوشه‏ای از فداکاری‏های این عزیزان را جبران کنیم.

گفتنی است، شهید والامقام سرداررضا علیزاده سال 61 در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.فرماندار قرچک تاکید کرد: دوره هاي آموزشی براي آگاه سازي و پيشگيري از اعتياد در بین مردم می تواند راه گشا باشد

فرماندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرچک گفت: دوره هاي آموزشی توسط ادارات ذيربط و اجراي برنامه هايي از قبيل برگزاري نمايشگاه هايي از معضلات و مضرات مواد مخدر براي آگاه سازي و پيشگيري از اعتياد در بین مردم می تواند راه گشا باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک ، علی صادقی درجلسه ستادمبارزه باموادمخدرشهرستان قرچک گفت: همگانی کردن امر مبارزه با مواد مخدر نیازمند حضور و مشارکت تمامی دستگاها، نهادها و بخصوص مردم عنوان كرد.

وی با بیان اینکه مبارزه با توزیع کنندگان مواد مخدر يك حركت جهادگونه می طلبد، گفت: یکی از مهمترین تهدیدها که جامعه را مورد هدف قرار داده مسئله مواد مخدر است که برای مقابله با این پدیده شوم تنها مبارزه فیزیکی جوابگو نخواهد بود و برای ایمن‌سازی جامعه و مهار اعتیاد باید یک مبارزه همه جانبه داشته باشیم.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرچک با اشاره به آسیب‏ ها و مضرات مواد مخدر و اقدامات پيشگيري از اعتياد در اين شهرستان، خاطر نشان کرد: برگزاري دوره هاي آموزشی توسط ادارات ذيربط و اجراي برنامه هايي از قبيل برگزاري نمايشگاه هايي از معضلات و مضرات مواد مخدر براي آگاه سازي و پيشگيري از اعتياد در بین مردم می تواند راه گشا باشد.

وی تاکید کرد: بحث آموزش و  مبارزه با مواد مخدر به شکل عملی مطرح و اجرایی شود و از حالت شعاری خارج شود.

فرماندار قرچک با اشاره  به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با مواد مخدر و غرق کردن نسل جوان در فسادهای گوناگون و اعتیاد به مواد مخدر توسط استعمار و استکبار اشاره کرد و افزود: استکبار جهانی سعی دارد از طریق مواد مخدر اهداف شوم خود را در کشور اجرایی و جوانان ما را آلوده به این بلای خانمان سوز کند و مبارزه با مواد مخدر عزم ملی تمامی دستگاه های اجرایی را می طلبد.

صادقی در خصوص جایگاه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: شورای هماهنگی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرچک‌ از دستگاه‌های کلیدی در حوزه‌ مقابله با مواد مخدر، بسیار اثرگذار و کارساز است.

وی با اشاره به اینکه برای مبارزه و مقابله با این معضل اجتماعی در وهله نخست باید کارهای فرهنگی در راستای پیشگیری انجام دهیم، افزود: پديده اعتياد ارتباط مستقيم با مسائل اجتماعي در جامعه دارد و اولويت اول ستادمبارزه با مواد مخدر پيشگيري است و بايستي برنامه ريزي دقيق در اين راستا صورت گيرد.

فرماندار قرچک  از انفرادي عمل كردن و بخشي نگاه كردن دستگاهها در مبارزه با مواد مخدر تأكيد كرد و افزود: تمامي دستگاه هاي حقوقي و قضايي، بهزیستی ، نیروی انتظامی و دستگاههای اجرایی  باید يك ارتباط تنگاتنگ داشته باشند و به  مبارزه با این بلای خانمان سوز بپردازند.

علی صادقی به حضور به موقع اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرچک در جلسات این ستاد تاکید کرد و  افزود: باید هماهنگی و همکاری‏های لازم بین دستگاه‏های اجرایی برای امن کردن جامعه از افرادی که می‏ خواهند در این عرصه خانمان‏ سوز فعالیت کنند، ایجاد شود.

لازم به ذکر است جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان قرچک با حضور علی صادقی فرماندار ، روانبخش فلاح رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران ، سرهنگ احمدی فرمانده انتظامی شهرستان قرچک و دیگر اعضا در سالن جلسات فرمانداری قرچک برگزار شد.

بازدید فرماندار قرچک از مراکز ثبت نام متقاضیان یارانه نقدی

پیش از ظهر امروز علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک به همراه حمیدرضا جهرانی مسئول بازرسی فرمانداری و حسین ابویسانی مدیر روابط عمومی فرمانداری به صورت سرزده از مراکز ثبت نام متقاضیان یارانه نقدی  سطح شهرستان بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، علی صادقی ضمن بازدید از پست بانک و دفتر پیشخوان خدمات دولت در سطح شهرستان، با مسئولین این مراکز پیرامون تعداد افراد ثبت نام شده و مشکلات پیش آمده در روز های ثبت نام گفتگو کرد.

فرماندار قرچک ضمن مثبت ارزیابی کردن روند ثبت نام در این شهرستان گفت: با همکاری خوبی که ادارات مرتبط از جمله مخابرات و پست داشته اند ثبت نام در شهرستان قرچک در کمترین زمان و همگام با دیگر شهرستان های استان تهران انجام می گیرد.

وی بیان داشت: با تدابیراتخاذ شده از سوی فرمانداری و ادارات زیر مجموعه تاکنون مشکل خاصی در روند ثبت نام مرحله دو هدفمندی یارانه ها گزارش نشده است .

صادقی با بیان اینکه این بازدیدها به صورت مستمرانجام و گزارش روزانه تهیه و به مراجع استانی ارسال میگردد ، افزود: هر گونه مشکل در خصوص ثبت نام مرحله دوم یارانه ها توسط مجموعه فرمانداری، بخشداری و دهیاریها پاسخگوی مردم می باشند و در صورت شکایات از نحوه ثبت نام یارانه ها با شماره 19-36151515 واحد بازرسی فرمانداری شهرستان قرچک تماس حاصل فرمایند.

لازم به ذکر است، همچنین مسئولین این مراکز درخواست های خود را با فرماندار مطرح و خواستار حمایت از بخش خصوصی برای ارائه خدمات بهتر به مردم شدند.