VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

استاندار تهران انتصاب فرمانداران شهرستانهای استان تهران را تکذیب کرد

استاندار تهران با بیان اینکه اخبار درج شده مربوط به انتصاب فرمانداران و بخشداران را به شدت تکذیب می‌کنم، گفت: در مورد فرمانداران و بخشداران در موقع مناسب تصمیم گیری خواهیم کرد و چنانچه لازم باشد آنها را جابجا و یا تثبیت می‌کنیم.

 سید حسین هاشمی در جلسه دیدار با روسای عتبات عالیات استان تهران، افزود: فرصتی که برای من حاصل شده یک فرصت خدمت است تا بتوانم تجربه ۳۴ ساله خود را در اختیار مردم شریف تهران قرار دهم.

وی گفت:‌اداره کردن تهران بسیار مهم و در عین حال سخت است و حرکات، نگاه و تلاش ما باید در مسیری باشد که این پیشانی کدر نشود و همه مردم و مسوولین باید احساس کنند موضوعات تهران کاملا از همه زوایا شفاف است.

وی درادامه گفت:‌ درانتخاب مسئولان استان نیز هماهنگی خوبی با وزرا و ریاست جمهوری انجام شده است و افرادی انتخاب می‌شوند که ضمن تحقق اهداف عالی نظام برنامه‌های اصلاحاتی تهران را نیز در دستور کار قرار دهند.

هاشمی اظهار کرد: برای انتخاب فرمانداران تخصص و تجربه آنها جزو محورهای اصلی است و اگر این مولفه‌ها نباشد به هیچ وجه زیر بار انتخاب فرماندار نخواهم رفت، اما چنانچه تخصص و تجربه در افراد وجود داشته باشد، به مسائل جناحی از جمله اینکه وابسته به چه جناحی است توجه نخواهم کرد؛ چرا که معتقدم اگر محور کار وحدت و تخصص باشد سایر مسائل قابل حل است.

استاندار تهران همچنین درباره برخی اخباری که در رسانه‌ها درباره گزینه‌های فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها عنوان می‌شود،‌ گفت: این موضوع را رسما تکذیب می‌کنم چرا که در هیچ شهرستانی نه فرماندار و نه بخشداری را بررسی و نهایی نکرده‌ایم. لذا به موقع در مورد آنها تصمیم گیری خواهیم کرد و اگر لازم باشد افراد را جابجا و یا تثبیت می‌کنیم.

وی درباره اقداماتی که در استان تهران جهت حمایت از توسعه عتبات عالیات صورت گرفته است، گفت: سال گذشته از طریق همراه اول و ایرانسل هماهنگی‌های لازم انجام شد تا تبلیغات گسترده و اطلاع رسانی به مردم انجام شود که نتایج خوبی را به همراه داشت.

هاشمی اذعان کرد: نرخی که برای کمک به عتبات عالیات در نظر گرفته شده بود هزار تا ۵۰۰۰ تومان بود که با مشارکت مردم انجام شد چرا که معتقدیم کسی که ۱۰۰۰ تومان توان مالی برای کمک به عتبات عالیات دارد به اندازه کسی که میلیارد تومان هزینه می‌کند با ارزش است و نفس مشارکت مردم و نهادینه کردن این گونه همکاریها هدف اصلی است.

وی در ادامه در جمع خبرنگاران نیز در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه‌های جدید استان در بازسازی عتبات عالیات گفت:‌ بحث بازسازی عتبات کار مردمی است و ستادهایی که تشکیل می‌شود متشکل از ائمه جماعات،‌ هیات امنا، اعضای شورای شهر و خود مردم هستند که به این کار خیر می‌پردازند و استانداری نیز از این برنامه‌ها حمایت می‌کند.

استاندار تهران گفت: برای عتبات عالیات بودجه‌ای را در نظر نگرفتیم مگر آنکه مجلس به ضرورت اعتباری را برای آن تصویب کند.

وی درباره بازسازی صحن حضرت زهرا (س) گفت: ادامه توسعه و بازسازی صحن حضرت زهرا (س) را همچنان حمایت خواهیم کرد تا به موقع این صحن به بهره برداری برسد.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر تقسیم استان تهران نیز گفت: تقسیم بندی استان تهران را هنوز بررسی نکرده‌ام و درباره کاری که درمورد آن کار کارشناسی صورت نگرفته باشد، اظهار نظر نمی‌کنم.